Hamburgas skolas attīstība Latvijā
Priekšnoteikumi tam, lai Latvijā varētu attīstīties Hamburgas skolas astroloģija, Latvijā vēsturiski veidojušies jau kopš seniem laikiem. Tautas, kuras senatnē apdzīvoja šo reģionu, piekopa druīdu, vēlāk vēdisko reliģiju, kas saturēja daudz kosmisko zināšanu. Jaunu impulsu astroloģijas attīstībai sniedza krustnešu iebrukums XIII gs. Tuvo Austrumu slepeno zināšanu iedvesmoti, bruņinieki tās atnesa arī uz Baltijas jūras piekrasti, sevišķi uz ostas pilsētām Hamburgu un Rīgu. XV gs. Rīga jau bija kļuvusi par ievērojamu centru, uz kuru no visas Eiropas devās cilvēki, kuriem bija nepieciešama dziedināšana.
XX gs. sākumā grupa ievērojamu Hamburgas astrologu, kuru starpā bija Alfrēds Vitte, izstrādāja jaunu uzskatu sistēmu astroloģijā-tā saucamo, "Ūdensvīra astroloģiju". No Vācijas uz Rīgu šo tradīciju mūsu gadsimta trīsdesmitajos gados atnesa ievērojamais Latvijas astrologs Kārlis Līcītis. Viņš apguva medicīniskās astroloģijas universitātes kursu Leipcigā. Pēc atgriešanās Rīgā Kārlis Līcītis atvēra homeopātisko aptieku un nozīmēja saviem pacientiem ārstēšanās kursu saskaņā ar to horoskopiem, kā arī apmācīja vairākus skolniekus. Turpmākajos gados par sava skolotāja tradīciju turpinātāju kļuva viņa skolnieks Nikolajs Kallerts.
Pēckara gados astroloģija bija aizliegta, un tās atdzimšana sākās tikai deviņdesmitajos gados. Šajā laikā Nikolajs Kallerts bija pirmais, kurš rūpējās par astroloģijas tradīciju atdzimšanu Latvijā. Viņš pulcēja skolniekus un sapņoja par sakariem ar Hamburgu, lai izveidotu Astroloģijas skolu. Sakaru atjaunošana notika 1992. gadā, to veica šo rindu autors. Hamburgas skolas pirmais priekšsēdētājs Udo Rūdolfs laipni piekrita atvērt filiāli Rīgā, turpmākajos trīs gadus regulāri ieradās Latvijā un lasīja lekcijas. 1994. gada 21. septembrī plkst. 12:00 tika atklāta Astroloģijas skola, kura sagatavo astrologus un darbojas - Hamburgas skolas astrologu asociācijas ietvaros.
Aizvadītajā laika periodā arī Latvijas astrologi ir devuši savu ieguldījumu Hamburgas skolas astroloģijas attīstībā:
· par teorētisko bāzi tika ņemta Agni Joga mācība;
· astroloģijas apgūšanā tika pieņemts pamatprincips "No kosmiskajām likumsakarībām uz konkrētu horoskopu" - teosofijas princips "Vispirms teorija, pēc tam prakse", nevis zinātniskais - no lejas uz augšu, no faktiem uz apkopojumu;
· tradicionālās horoskopa divu līmeņu - fiziskās un psiholoģiskās - analīzes vietā tika ieviesta septiņu līmeņu analīze -atsevišķi katram no septiņiem cilvēka ķermeņiem.
Hamburgas skolas astroloģijas maģistrs Valērijs Babajevs